Kirtan

Spev mantier, ktoré liečia a oslobodzujú, otvárajú srdce a očisťujú naše telo a dušu od negatívnych emócií a prekážok.

Mantra pochádza zo sanskrtského jazyka.

“Man” znamená myseľ a “Tra” oslobodenie.

Mantra je v podstate zvuková vibrácia oslobodzujúca myseľ a prebúdzajúca vieru.

Preto ten, kto opakuje a sústreďuje sa na mantru, upokojí svoju myseľ a pozdvihne vedomie. Mantra môže byť slovo alebo séria slov s posvätnými vibráciami.
Tieto slová a vibrácie spájajú naše nižšie vedomie s vyšším vedomím, čo nám pomáha spojiť sa s tým božským v nás.

 

Sila zvuku

 

Mantra je v podstate posvätné slovo, zvuk alebo fráza. Mantry sú uvádzané v sanskrte. Sanskrit je jediný jazyk, ktorý vie vďaka svojej štruktúre zharmonizovať obe mozgové hemisféry. Mantra znamená v sanskrte aj „nástroj myslenia“ a zvyčajne sa používa v meditácii ako spôsob, ako využiť silu mysle a sústredenia.

 

 

„Mantra“ prebúdza prirodzený liečebný mechanizmus tela. Správne a systematické spievanie mantier vytvára stav, kedy človek dostáva pozitívnu energiu, ktorá umožňuje telu vrátiť sa do svojho prirodzeného stavu. Keď sa mantra opakovane vyslovuje, človek sa naladí na určitú frekvenciu. Táto frekvencia nadviaže kontakt ľudskej duše s kozmickou energiou a vytvorí pozitívnu a liečivú atmosféru okolo nás.

 

Mantry sú nabité silou a svojimi jedinečnými zvukmi a vibráciami sú schopné preniknúť do hlbších úrovní vedomia. Posvätné spievanie mantier poskytuje podľa starých textov silu liečiť choroby, odohnať zlo, dosiahnuť blažený stav a nakoniec pomôcť pri dosiahnutí oslobodenia (Moksha) – konečný cieľ ľudského života. 

 

(Zdroj: https://www.skolaajurvedy.sk/single-post/mantra-aky-vyznam-maju-slova-so-silnou-vibraciou)

 

 

 

 

Aktuálne podujatia